Lustrzanka Nikon D610

tufotografiaLustrzanka Nikon D610 

Model D610 to najnowsza lustrzanka pełnoklatkowa (FX) firmy Nikon. Następca modelu D600 wyposażony został między innymi w matrycę o rozdzielczości 24.3 megapiksela, 39 – punktowy system AF, zdjęcia seryjne o prędkości 6kl/s, 3.2 – calowy wyświetlacz LCD. Konstrukcja zbudowana jest z trwałego stopu magnezu, a dzięki licznym uszczelnieniom aparat odporny jest na wilgoć oraz zakurzenie.

Sprzęt charakteryzuje się niezwykle szybkim czasem reakcji – jest gotowy do użycia już po około 0,13 sekundy a opóźnienie migawki wynosi zaledwie 0,052s. W porównaniu z poprzednikiem, zwiększono prędkość zdjęć seryjnych do wartości 6kl/s oraz wprowadzono tryb cichej migawki z maksymalną prędkością 3kl/s. Przydaje się on często podczas fotografowania dzikich zwierząt, zapobiegając ich spłoszeniu.

Sama migawka zyskała dodatkowo inteligentny, samodiagnozujący się monitor pracy. Użytkownikom zajmującym się filmowaniem przypadnie do gustu nowe rozwiązanie zasilania matrycy, które znacznie wydłuża czas pracy na jednym akumulatorze.

Najważniejsze cechy aparatu Nikon D610:

Pełnoklatkowa matryca CMOS formatu FX o niesamowitej rozdzielczości 24.3 mln pikseli z wysokim współczynnikiem sygnał/szum. Zapewnia to doskonałą jakoość obrazu i małe szumy przy wysokich czułościach ISO.

Czułość ISO 100-6400: z możliwością zwiększenia do odpowiednika ISO 25 600 oraz zmniejszenia do odpowiednika ISO 50.

Zdjęcia seryjne 6 kl./s w formatach FX i DX oraz 3kl./s w trybie cichej migawki.

Nagrywanie filmów D-Movie w trybie wielokadrowym – umożliwia filmowanie w formacie FX i DX z rozdzielczością Full HD (1080p) i szybkością 30, 25 i 24 klatek na sekundę. Maksymalny czas nagrywania to ok. 29 minut 59 sekund. Oferuje nieskompresowany sygnał wyjściowy HDMI do urządzeń zewnętrznych.

39-punktowy system autofokusa Multi-CAM4800: gwarantuje szybkie i precyzyjne działania systemu AF

Procesor przetwarzania obrazu EXPEED 3 z 16-bitowym przetwarzaniem obrazu zapewnia niezwykle płynne przejścia tonalne oraz pozwala uzyskać większe niż kiedykolwiek wcześniej bogactwo szczegółów, barw i odcieni.

Duży i wyraźny wyświetlacz LCD o przekątnej 8 cm (3,2 cala), rozdzielczości 921 tys. punktów z automatycznym sterowaniem jasnością i wierną reprodukcją kolorów. Jasność wyświetlacza LCD jest automatycznie dostosowywana do warunków otoczenia.

Zaawansowany system rozpoznawania scenerii: z czujnikiem RGB 2016 pikseli, który został wyposażony w funkcję rozpoznawania twarzy, a także rozpoznawania barwy i jasność scenerii, dokładnie analizuje każdą scenę, aby zapewnić jak najwierniejsze odwzorowanie obrazu.

Precyzyjny i bardzo trwały mechanizm migawki: standardowa wytrzymałość 150 000 cykli, zakres czasu otwarcia migawki wynosi od 1/4000 do 30 s.

Nośnik danych: 2 gniazda kart pamięci (SDXC i UHS-I).

Wbudowana lampa błyskowa i-TTL: liczba przewodnia ok. 12.

Wytrzymały i uszczelniany korpus ze stopu magnezu: odporny na działanie wilgoci i kurzu.

Wbudowane narzędzia kreatywne: zdjęcia poklatkowe, funkcja HDR, funkcja D-Lighting pozwalają maksymalnie wykorzystywać każdą scenerię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge