Lustrzanka Pentax K-50

Timeline_Cover_doNotRename14Lustrzanka Pentax K-50

Dzięki zastosowaniu 81 uszczelek w jego kompaktowym, lekkim i przenośnym korpusie, aparat K-50 jest kroploszczelny, pyłoszczelny, odporny na niskie temperatury, nawet do -10°C. Oznacza to, że aparat ten można zabrać ze sobą wszędzie, nawet na wspinaczkę górską i cieszyć się z robienia zdjęć, nie zwracając uwagi na panujące warunki atmosferyczne.

PENTAX K-50 wyposażono w stabilizowaną 16-megapikselową matrycę CMOS o wymiarach 23,7 mm na 15,7 mm, co pozwala na szybkie sczytywanie danych obrazowych. PENATX K-50 wspomagany jest przez procesor „PRIME M” dzięki czemu możemy uzyskać wysokiej jakości zdjęcia. Aparat minimalizuje szumy luminancji przy niskich czułościach, jednocześnie oferując doskonałe odwzorowanie barw i maksymalny poziom ISO 51200 – który pozwala na uchwycenie pięknych nocnych zdjęć

K-50 został wyposażony w system stabilizacji matrycy (Shake Reduction), zintegrowany z korpusem który skutecznie redukuje drgania aparatu dzięki czemu można wykonać ostre, nieporuszone zdjęć nawet przy trudnych warunkach – takich jak korzystanie z teleobiektywu, fotografowanie w ciemności lub w nocy bez dodatkowego oświetlenia typu flash. Ten innowacyjny system umożliwia współpracę z prawie wszystkimi obiektywami wyprodukowanymi przez markę Pentax.
K-50 oferuje kilka przydatnych funkcji, aby pomóc fotografowi podczas fotografowania, w tym: funkcja automatycznej korekcji Horyzontu w celu zapewnienia wysokiej precyzji kadrowania obrazu i wypoziomowanie, funkcja Korekcji Kompozycji – która reguluje ustawienia obrazu w pionie, poziomie i osiowo, oraz tryb ASTRO TRACER który upraszcza fotografię astronomiczną
System stabilizacji obrazu bazuje na ruchach matrycy

Jasny celownik optyczny ze 100% polem widzenia
powiększenie: x0.92, pokrycie: ok. 100%, korekcja dioptrii: od -2.5 do +1.5, matówka wymienna Natural-Brite-Matte III.

Szybkie zdjęcia seryjne
PENTAX K-50 trybie zdjęć seryjnych wykonuje fotografie w pełnej rozdzielczości z prędkością 6 klatek na sekundę.

Nowy udoskonalony system SAFOX IXi+ modułem AF
Pentax K-50 oferuje state-of-the-art SAFOX IXi+ AF czujnik, który zapewnia sprawne I precyzyjne działanie autofocusa, ponieważ aparat podczas ustawiania ostrości zdjęć kalkuluje natężenie światła. 9 z 11 dostępnych punktów to punkty krzyżowe – które wspomagają ostrość zdjęć. Aparat posiada dodatkowo lampkę wspomagania AF, przydatną podczas zdjęć w gorszych warunkach oświetleniowych.
Wybór punktów AF: automatyczny 11 punktowy, automatyczny 5 punktowy, ręczny lub centralny z usprawnioną optyką AF, która zmniejsza wpływ aberracji chromatycznych na pomiar ostrości oraz poprawiony algorytm ustawiania ostrości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge