Aparat cyfrowy Leica D-LUX

tufotografiaAparat cyfrowy Leica D-LUX

Aparat cyfrowy Leica D-LUX Typ 109 (D-LUX 7) to nowoczesny sprzęt oferujący szereg funkcji automatycznych usprawniających fotografowanie przez początkowych adeptów tej sztuki. Zaawansowani użytkownicy natomiast z pewnością docenią możliwość uzyskania całkowitej, manualnej kontroli nad obrazem.

Zmiennoogniskowy obiektyw Leica DC Vario-Summilux typu Zoom 10.9-34 mm o światłosile f/1.7-2.8 ASPH zbudowany został z 11 elementów optycznych w 8 grupach, na które składa się 5 soczewek asferycznych, 8 powierzchni asferycznych oraz 2 soczewki ED, co przekłada się na doskonałą jakość obrazu w całym zakresie ogniskowania 24-75mm. Obiektyw ten współpracuje z dużą matrycą w formacie 4:3 dzięki czemu aparat gwarantuje zdjęcia o naturalnych, idealnie odwzorowanych barwach i wyjątkowej jasności w każdych warunkach oświetleniowych. Imponująca wartość ISO o wartości aż 25600 przekłada się na perfekcyjną szczegółowość obrazu.

Takie zestawienie elementów optycznych czyni aparat Leica D-LUX Typ 109 idealnym narzędziem do każdego rodzaju fotografii – od makro, reportaż, poprzez krajobrazy, fotografię architektoniczną, aż po portrety. Jego uniwersalność dodatkowo zwiększa możliwość rejestrowania materiałów filmowych w rozdzielczości czterokrotnie większej niż Full HD 1080p – 4K Ultra HD.

Zastosowanie zintegrowanego modułu łączności bezprzewodowej Wi-Fi pozwala na zdalny podgląd fotografowanej scenerii, a także zdalne sterowanie aparatem z poziomu smartfonów/tabletów wyposażonych w system operacyjny iOS lub Android. Kontrola urządzenia odbywa się za pomocą wygodnej i darmowej aplikacji Leica Image Shuttle. Dodatkowo, wykorzystując łączność Wi-Fi i NFC możliwe jest szybkie przesyłanie multimediów.

Leica D-LUX 7 zaprojektowana została według klasycznego, pięknego wzornictwa. Jego ponadczasowość i prostota przekłada się na intuicyjną obsługę aparatu, gdyż elementy, które mogłyby rozpraszać fotografa zostały ograniczone do absolutnego minimum. Podgląd kadru umożliwia elektroniczny wizjer wyświetlający ostry obraz o wysokim kontraście z podglądem wszystkich ustawień, a 3-calowy ekran LCD pozwala wyświetlać zdjęcia nawet przy mocnym świetle słonecznym.

Nowa Leica D-LUX to perfekcyjne połączenie intuicyjnej obsługi, ponadczasowego wzornictwa oraz doskonałych możliwości optycznych. Sprawia to, że aparat jest świetnym towarzyszem do uchwycenia najbardziej wyjątkowych momentów i daje kreatywnym fotografom niesamowite możliwości twórcze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge