Logistyka dnia i praktyczne Wskazówki dla fotografa ślubnego

Profesjonalna fotografia slubnaPamiętaj o jednym — nie przygotujesz się do każdej sytuacji, która może zaistnieć w dniu ślubu. Niespodzianki są niejako przypisane do tego dnia i chociaż bardzo byś chciał, nie wiesz o wszystkim. Możesz się tylko postarać o przygotowanie, natomiast zawsze pozostaje pewien obszar improwizacji. Poza ścisłym planem i harmonogramem tego dnia istnieje obszar zwykłego życia i funkcjonowania. Niezależnie od zdjęć, powinieneś pamiętać „w nerwach” o świecie szerszym niż obszar wkoło panny młodej.

Dla przykładu, jeśli jesteś roztrzepany (podobno każdy artysta jest w jakiś sposób oderwany od rzeczywistości) — pamiętaj, gdzie zaparkowałeś samochód.

Czasem w pośpiechu „porzuca się” gdzieś samochód, pędząc za parą i można się zwyczajnie pogubić. Jeśli jedziesz za parą, np. do kościoła, pamiętaj, że Tobie nie wolno wszędzie wjechać. Nie daj się zwieść, że samochód z parą wjeżdża wszędzie, łamiąc obowiązujące zakazy. Tobie nie wolno przekraczać przepisów; jeśli trafisz na „służbistę”, nie wytłumaczysz się, dostaniesz mandat.

Kiedyś na moich oczach para młoda otrzymała mandat za przekroczenie prędkości o 20 km/h, jadąc na przedzie przede mną i swoimi gośćmi.

Na nic się zdały prośby panny młodej.

Przed wyjazdem do kościoła spytaj, najlepiej ojca, czy można tam bez problemu zaparkować i czy musisz mieć specjalną przepustkę. Jeśli nie ma dla Ciebie przepustki — możesz zaoferować, że weźmiesz gościa, który zna miasto. Pozwoli Ci to dotrzeć bez problemu do kościoła i nie martwić się brakiem parkingu w jego pobliżu. Do pracy jedź samochodem. Nie masz wtedy kłopotu z transportem sprzętu, swobodnie przemieszczasz się między rożnymi miejscami uroczystości, nie

musisz prosić o podwiezienie do hotelu, odebranie z dworca czy odwiezienie na dworzec.

Kolejną kwestią jest Twoja forma w dniu ślubu. Zobaczysz, będziesz niczym piłkarz — raz poprawny, a raz po prostu świetny. Jeśli będziesz w dobrej formie, kadry same będą się tworzyć. W przeddzień ślubu nie siedź do późna, czeka Cię praca na najwyższych obrotach.

Jadąc rano, jeśli to możliwe, posłuchaj muzyki, którą lubisz. Niektórzy lubią się wyciszyć przed pracą, a inni łapią energię. Od samego początku bądź pewny siebie i dużo się uśmiechaj. Pozytywna atmosfera to lepsza praca i lepsze zdjęcia. Panna młoda natychmiast złapie Twój klimat i nastawienie. Uśmiech się udziela.

Uśmiechnięte zdjęcia to lepsze zdjęcia. Nigdy nie bądź konfliktowy.

Na koniec jeszcze jedna praktyczna rada — gdy jedziesz na ślub, nie jedz w przydrożnych barach i nie pochłaniaj całej torebki miśków kupionych na stacji benzynowej. Nieświeże jedzenie oraz stres mogą spowodować dolegliwości żołądkowo‑jelitowe.

Wiem, że to, o czym piszę, jest mało delikatne — ale się zdarza.

Pamiętaj o tabletkach!

Zobacz więcej: 

Profesjonalna fotografia ślubna. Od perfekcyjnego warsztatu do dochodowego biznesu>>>

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge