Kurs fotografii dla każdego

  • Chciałbyś zacząć przygodę z fotografią, ale nie wiesz jaki aparat wybrać?

  • Czujesz się zagubiony w pracy ze swoim aparatem?
  • Twoje zdjęcia są nieostre, zbyt jasne lub ciemne i chcesz to zmienić?
  • Masz dość pstrykania zdjęć w trybie Auto i chciałbyś w końcu w pełni wykorzystać możliwości Twojego aparatu?.
Ten kurs pozwoli Ci to osiągnąć i rozwiąże wszystkie problemy, jakie pojawiają się na drodze początkującego fotografa.

Dowiedz się w jaki sposób polepszyć swoje zdjęcia.

Wiele osób zaczynających dopiero swoją przygodę z fotografią nie wie od czego zacząć, gdzie szukać wiedzy czy inspiracji. Początkujący fotografowie często nie zdają sobie sprawy na cozwracać uwagę, tak by nie popełniać błędów, które psują efekty ich pracy. Panuje również przekonanie, że „jeżeli w mojej okolicy niewiele się dzieje, to nie będę miał czego fotografować”. Nic bardziej mylnego! Tematów do fotografowania jest mnóstwo i żeby robić ciekawe i profesjonalne zdjęcia wcale nie potrzebujesz drogiego sprzętu. Na początek wystarczy Ci zwykły kompakt. Nie musisz również płacić za bardzo drogie warsztaty fotograficzne – szkolenie online pozwoli Ci poznać tajniki profesjonalnej fotografii w domowym zaciszu. Krok po kroku, dzięki setkom praktycznych przykładów nauczysz się jak świadomie fotografować oraz unikać najczęściej popełnianych błędów. Jedyne czego potrzebujesz to chęci do nauki!

ZOBACZ SPIS TREŚCI>>>

Dobór sprzętu

Wybierając aparat początkujący fotograf może czuć się zdezorientowany ogromną liczbą modeli dostępnych na rynku. Nieodpowiednio dobrany do naszych umiejętności aparat zazwyczaj przysporzy tylko niepotrzebnych komplikacji. Dzięki temu szkoleniu dowiesz się, który aparat będzie najlepszy dla Ciebie. Poznasz wady i zalety konkretnych konstrukcji oraz zobaczysz jakie akcesoria warto dokupić.

Podstawy obsługi aparatu

Wiele osób bagatelizuje poprawne posługiwanie się aparatem, przez co nie tylko nie są w stanie zrobić poprawnych zdjęć, ale często ryzykują nawet uszkodzenie sprzętu. To szkolenie pozwoli Ci wyeliminować złe nawyki dotyczące zarówno obsługi aparatu jak i technik pracy z nim. Dzięki wiedzy w nim zawartej będziesz mógł cieszyć się z osiąganych efektów oraz długiego i bezawaryjnego użytkowania Twojego sprzętu.

Światło w fotografii

  Najważniejszym parametrem w fotografii jest oczywiście światło. Nieumiejętnie wykorzystane psuje nawet najlepszą kompozycję. Dzięki temu szkoleniu nauczysz się w pełni świadomie i twórczo panować nad światłem w kadrze. Przekonasz się między innymi czym jest światło zastane, dodane oraz mieszane. Dowiesz się również jak wielki wpływ na zdjęcia ma światło miękkie oraz twarde. Poznasz tajniki ustawiania aparatu względem źródła światła, tak by osiągnąć efekty, których oczekujesz.

Fotografia portretowa

 Wiele osób uważa, że portret to zdjęcie popiersia. Nic bardziej mylnego! Dzięki temu szkoleniu zobaczysz, że portretem nazwiemy dużo szerszy krąg kadrów. Poznasz rodzaje portretów występujące w profesjonalnej fotografii i nauczysz się dobierać je do konkretnej sytuacji. Dowiesz się jakie są mocne i słabe strony fotografii czarnobiałej oraz opanujeszszereg pojęć i umiejętności, takich jak: „mocne punkty”, kierunek i kąt kadrowania czy umiejętność wykorzystania blendy fotograficznej.

Perspektywa

  Twórcze i niebanalne zdjęcia to w dużym stopniu umiejętne i kreatywne wykorzystanie perspektywy. Ten kurs pokaże Ci czym jest perspektywa linearna, ptasia, żabia, psia i normalna oraz przedstawi wady i zalety każdej z nich. Dowiesz również jak poprawnie wykorzystywać ogniskową swojego aparatu, zobaczysz czym jest efekt „bokeh” i perspektywa wymuszona.

Zdjęcia nocne

  Zdjęcia nocne potrafią być niezwykle zjawiskowe, ale wymagają od fotografa dużej wiedzy oraz solidnego warsztatu. Na zdjęcie w słabym oświetleniu wpływ ma wiele czynników, które – jako fotograf, musisz potrafić kontrolować. Jednym z nich jest umiejętne posługiwanie się wartościami ISO. W kursie dowiesz się nie tylko jak poprawnie je ustawiać, ale też kiedy i jak wykorzystywać, lampę błyskową oraz niesamowity „efekt” rysowania światłem.

Zdjęcia makro

  Zdjęcia te bazują na dużych zbliżeniach. Prawie każdym aparatem będziesz w staniefotografować makro, niemniej potrzebujesz wiedzy, która pozwoli Ci na efektowe przedstawienie tematu. Przydadzą Ci się również akcesoria, bez których fotografowanie macro będzie znacznie utrudnione. Z tego szkolenia dowiesz się jak połączyć wszystkie te elementy, by osiągać ciekawe i niebanalne efekty.

Fotografia krajobrazu

  Krajobrazy to jeden z najczęściej spotykanych na fotografiach tematów, niestety bardzo często wykonanie takich zdjęć pozostawia wiele do życzenia. Jak kadrować? Na co zwracać uwagę? Co jest szczególnie ważne w tej dziedzinie fotografii? To tylko nieliczne z pytań, na które musi odpowiedzieć sobie fotograf. W tym szkoleniu znajdziesz odpowiedzi nie tylko na te pytania, ale poznasz również tematy takie jak „złota godzina” czy skala oświetlenia.Dowiesz się również do czego służą filtry fotograficzne i kiedy je wykorzystywać. Nauczysz się również poprawnie robić zdjęcia panoramiczne.

Zdjęcia sportowe

  Niezwykła dynamika to coś, co wyróżnia tę dziedzinę fotografii. Aby poprawnie fotografować „sportowo” musisz wiedzieć, jak posługiwać się między innymi czasem naświetlania oraz ogniskową. W tym typie fotografii często wykorzystuje się również panoramowanie oraz efekt zoomu i tymi tematami również zajmiemy się w kursie.

Zdjęcia w zimie i na plaży

  Fotografia w trudnych warunkach oświetleniowych to chleb powszedni każdego fotografa. Nie każdy potrafi jednak umiejętnie fotografować ośnieżone szczyty czy nasłonecznioną plażę. Na poprawne efekty wpływa tutaj wiele czynników, o których dowiesz się z tego rozdziału. Zobaczysz między innymi czym jest, jak działa, i jak używać pomiaru światła.Ogromną rolę odgrywa tutaj również balans bieli i ekspozycja, które zostały szczegółowo omówione w kursie.

ZOBACZ KURS>>>

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge